Botrányos kezdés az U20-as világbajnokságon

U20: Magyarország - Honduras 0:3

U20-as válogatottunk vasárnap Honduras ellen kezdte meg szereplését az egyiptomi világbajnokságon. A mieink 3-0-s, kínos vereséget szenvedtek, s a félidőben pályára lépő volt Goldball-játékosok, Futács Márkó és Varga Roland sem tudtak segíteni a csapatnak.

Együttesünk határozottan kezdett, adódtak is lehetőségeink, de az első nagy helyzet a hondurasiak előtt alakult ki, a 15. percben Roger Rojas a keresztlécet találta el. A vezetést enyhe mezőnyfölényünk ellenére a mind határozottabbá váló hondurasi együttes szerezte meg, a 25. percben Mario Martinez vezette a labdát a magyar büntetőterület előterébe, majd 22 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

Egervári Sándor a szünetben kettős cserét hajtott végre, Simon Ádámot és Dudás Ádámot Futács Márkó, illetve Varga Roland váltotta. A mérkőzés jelentős részében a hondurasiak ezután is jobban játszottak, mint a mieink, s bár válogatottunk is dolgozott ki helyzeteket, a meccs második gólját is Honduras szerezte meg, a 70. percben Martinez 16 méterről tekert a jobb sarokba, megszerezve ezzel saját és csapata második gólját is. A 85. percben ellenfelünk három gólra növelte előnyét, Armond Peralta 30 méterről lőtt a kapu jobb oldalába, s az állás ezután már nem is változott.

- Rosszul futballoztunk, csak az elő tizenöt perc játéka alapján volt esélyünk a győzelem megszerzésére – nyilatkozta a mérkőzés után Egervári Sándor. – Még előttünk áll két meccs céljaink elérésére érdekében, és azon leszünk, hogy álmainkat sikerüljön is megvalósítani.

Tahiti - Venezuela 18:45

A magyar csapat legközelebb szerdán, 18:45 perctől Dél-Afrika korosztályos csapatával mérkőzik meg. A találkozót az Eurosport élőben közvetíti.