Hősies fordítás egy erős ellenféllel szemben

Budakeszi - Goldball '94 FC 2:3

Felnőtt csapatunk a BLSZ II. bajnokság 8. fordulójában a Budakeszi otthonába látogatott vasárnap délután. A mieink jól kezdték a mérkőzést, hiszen már a 3. percben vezetést szereztek, ám a folytatásban meggyűlt a bajuk a hazaiakkal. A mérkőzés végére aztán minden jóra fordult, s a mieink mindhárom bajnoki pontot elhozták Budakesziről.

Felnőtt csapatunk vasárnap délután a Budakeszi SC otthonában játszotta eheti bajnoki találkozóját a BLSZ II. bajnokság 8. fordulójában. A mérkőzés igazi rangadónak számított, mivel a mieink százszázalékos teljesítményükkel vezették a tabellát, míg a hazai csapat a harmadik poziciót foglalta el, két ponttal mögöttünk állva.

A találkozó remekül indult a mieink szempontjából. A 3. percben az utóbbi időben remek formába futballozó Rábl János megszerezte a vezetést csapatunknak. (0-1). A gyors gól kissé megfogta a hazaiakat, ám a félidő közepére a játék kiegyenlítetté vált. A mieinknél egyébként a német Wendler Christopher, valamint Lábiscsák Tamásra sem számíthatott Wachutka Zoltán vezetőedző. Az első játékrész hajrájában a hazaiak átvették az irányítást, kiharcoltak egy büntetőt is, szerencsékre azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. A 43. percben azonban már kapusunk, Kelemen Tamás sem tudott menteni, Dalmadi Zsolt a kapuba lőtt, így a szünetre döntetlennel vonulhattak a csapatok. (1-1).

A második félidő hazai rohamokkal indult, s az 56. percben a Budakeszi fölénye góllá érett. Nádas Péter góljával vendéglátóink megfordították a mérkőzés állását. (2-1). Ezt követően a mieink próbáltak egyenlíteni, a hazaiak pedig igyekeztek megőrízni előnyüket, ebből nagy küzdelem alakult ki a pályán. A mérkőzés hajrájához érve azonban a mieink egyre nagyobb százalékban jutottak át a Budakeszi védővonalán, és ez meg is hozta a várva-várt találatot. A 86. percben ugyanis a csereként beállt Miták Pál kiegyenlített. (2-2). Az igazi izgalmak azonban csak ezután következtek, együttesünk érezte, hogy ezen a mérkőzésen még meg lehet a három pont, s ezért a játékosok az utolsó erejüket mozgosítva építgették támadásaikat. Bartkó József játékvezető szinte már a szájához emelte a sípot, amikor Rábl János újabb gólt szerzett, s ezzel megnyerte csapatunknak a mérkőzését. (2-3).

"Számítottunk rá, hogy nehéz mérkőzés lesz" - értékelt Wachutka Zoltán, a csapat játékos-edzője. "A Budakeszi jól játszott, veszélyes támadásokat vezetett, nem volt könnyű ellenfél. Csapatom azonban a hajrában is koncentrált és nem adta fel a küzdelmet. Nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen így két pontról ötre nőtt az előnyünk a Budakeszivel szemben. Jövő héten a Budapesti Polgári SC ellen is nagyon nehéz mérkőzésre számítok."

A mieink újabb, immár hatodik győzelmüknek köszönhetően továbbra is százszázalékos teljesítménnyel állnak a tabella élén két ponttal megelőzve az üldöző Chinoin SC-t.

Tartalék csapatunk az Ikarus otthonában lépett pályára, és 5-0-ás vereséget szenvedett esélyesebb riválisa ellen.