ESMTK: Nehéz, de megérdemelt győzelem

NB III: ESMTK - Hódmezővásárhely 1:0

Nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott az ESMTK az NB III. Alföld csoportjában a Hódmezővásárhely ellen. A vasárnapi mérkőzésen az erzsébetiek már a 22. percben vezettek, ám Szabó Gábor kiállítása miatt a teljes második félidőt emberhátrányban küzdötték végig. Eredménnyel, hiszen a vendégek nem tudtak egyenlíteni, így az ESMTK bravúros győzelmet ünnepelhet.

Vasárnap délután az ESMTK a Hódmezővásárhely együttesét fogadta az Ady Endre utcában (200 néző előtt) az NB III. Alföld csoportjának 8. fordulójában. Az erzsébetiek az előző fordulóban 2-1-re nyertek a Battonya ellen, így a második helyről várhatták a Hódmezővásárhely elleni mérkőzést. A forduló előtt a vendégek a 8. helyen álltak, két győzelem és három döntetlen mellett két vereséggel a nevük mellett.

Az erzsébetiekhez kapcsolódó hír, hogy a csapat játékosa, Marosfalvi László a Battonya elleni mérkőzésen részleges szalagszakadást szenvedett, így valószínüleg ő már nem léphet pályára az őszi szezonban. A mérkőzés 15. percében még csak majdnem, hét perccel később már tényleg megszerezte a vezetést a hazai csapat. Füzi 18 méterről megeresztett lövése még centikkel elkerülte a kaput, a 22. percben azonban Nagy Gábor már nem hibázott. A támadó Szabótól kapott remek labdát az ellenfél térfelének közepén, egy csellel tisztára játszotta magát, majd 20 méterről hatalmas gólt ragasztott a Hódmezővásárhelyi kapuba. (1-0). Egy perccel később Balogh megduplázhatta volna az erzsébeti előnyt, ám lövése a léc mellett zúgott el. 39 percet kelett várni az első komolyabb vendég lehetőségre, ekkor egy ellentámadás után Czibere próbálta átemelni Bonica kapus felett a labdát, az ESMTK portása azonban szépen hárított. A 42. percben aztán emberelőnybe kerültek a vendégek, Szabó Gábor veszítette el a fejét, s páros lábbal belecsúszott ellenfelébe, amiért a játékvezető azonnal az öltözőbe parancsolta. Az első féldőben végig fölényben futballozó erzsébetiek egygólos vezetéssel vonulhattak az öltözőbe, ám a kiállítás miatt nehéz második félidőre számíthattak.

Ezzel ellentétben a második játékrész is hazai helyzettel indult, Nagy lövése nem sokkal ment el a bal kapufa mellett. A 66. percben aztán meleg pillanatokat éltek át a hazaiak, a Hódmezővásárhely gyors kontrája után Bonica kétszer is bravúrosan védett. A 78. percben aztán olyan esemény történt, amely nagyon ritka a mai futballvilágban: a melegítő hódmezővásárhelyi játékosok Nagy segítségére siettek, amikor a hazaiak támadója egy támadás végén kicsúszott a játéktérről és görcsöt kapott. Szép jelenet volt, le a kalappal a vendégek játékosai előtt. A 83. percben a csereként beállt Farkas került helyzetbe, átemelte a labdát a kifutó kapus felett, ám a védők a gólvonalról tisztáztak. A 89. percben aztán kiegyenlítődött a létszám, miután Huszár felvágta Farkast, s második sárga lapja után idő előtt mehetett zuhanyozni.

A Hódmezővásárhely hiába futballozott egy félidőn keresztül emberelőnyben nem tudott élni a lehetőséggel, ráadásul ha a hazaiak pontosabbak, akkor nagyobb arányban is diadalmaskodhattak volna. Az ESMTK számára azonban csak a győzelem a fontos, az együttes a vesztett pontok tekintetében befogta az éllovas - de egy mérkőzéssel többet játszó - Orosházát.

Jövő szombaton 14:30 perctől az erzsébetiek Monoron lépnek pályára, s győzelmük esetén átvehetik a vezetést az NB III. Alföld csoportjának tabelláján.