2001 kecskeméti torna

2011.08.25.

Csapatunk Kecskemétre volt hivatalos egy nemzetközi tornára, amit 20 csapat részvételével rendeztek meg.
Csapatunk a C csoportba nyert besorolást, a Csepel, Kelebia SC, Kecskemét és a szerb Subotica mellé.

Első mérkőzésünket a Kelebia SC ellen játszottuk és meggyőző fölénnyel nyertük a találkozót 5-0ra. Góljainkat Csordás Dávid, Ilyés Máté, Halácsi Mirkó, Kötő Bence és Pesti Viktor szerezték.
Második mérkőzésünkön a mumus Csepel ellen játszottunk, ahol egy nagyon fegyelmezett, taktikus játékkal az utolsó percig partiba voltunk az ellenfelünkkel, de amíg mi nem rúgtunk be egy ziccert sem, ők az utolsó percben gólt szereztek, amivel a mérkőzést is megnyerték.
Harmadik meccsünkön a Kecskemét ellen játszottunk, ahol már 2 fáradt csapat mérkőzött meg egymással. Itt sajnos 1-0ra kikaptunk, így az utolsó csoportmeccsen pontot kellett szereznünk a szerb csapat ellen, hogy jó helyen jussunk tovább. Szerencsére ez sikerült hiszen 2-2es döntetlent értünk el, köszönhetően Kötő Bence utolsó percen szerzett szabadrúgás góljának.
A 8 közé jutásért a román Arad csapatával játszottunk, ahol egy nagyon kiélezett, élvezetes mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a továbbjutást büntetőkkel. Itt a mi Zalánunk 2 büntetőt is hárított.
A legjobb 4 közé jutásért a Békéscsabával kerültünk össze, de sajnálatosan itt már nem sikerült a győzelem, így 1-0ás vereségünk számunkra a torna végét jelentette.